Letos v září jsme byli na italském termálním ostrově Ischia, kde jsme týden hlavně malovali, relaxovali, cvičili jsme čchi-kung i jinak a prozkoumávali celý ostrov. Z krásného pobytu si mnozí odvezli krásné vzpomínky, spoustu obrazů a dojmů a také nové kamarády.

Ubytování jsme měli v hotelu Maremonti s obrovskou terasou, kde každý den po snídani probíhala lekce akvarelu, na jiné terase u bazénu s termální vodou jsme cvičili ráno před snídaní a každý den jsme se koupali na jiném místě.

Hotel jsme měli blízko k pláži s přírodním termálním pramenem Sorgeto. Termály jsou na celém ostrově, ale do Sorgeta se o víkendu sjíždějí i Italové, kteří si takového místa cení opravdu vysoko a navíc, vstup je zdarma. Ostrov je velmi malebný, prošli jsme toho hodně a počasí bylo skvělé!

Navštívili jsme unikátní starověké lázně, kde se léčili už staří Římané, lázně Nitrodi, v Sant Angelu jsme byli v lázních Tropical a na dalších místech, které vám rádi ukážeme. Podzimní termín je navíc několikadenní slavnost archanděla Gabriela, která vrcholí lodním procesím a nakonec celé pobřeží rozsvítí fantastické ohňostroje – byli jsme u toho a byl to opravdu zážitek.

Jedna historka nakonec: nechali jsme zorganizovat výlet lodí okolo celého ostrova s jídlem, pitím, plaváním a šnorchlováním v zátokách na jiný den, protože v obvyklý den, kdy se plavba koná, nemělo být úplně hezké počasí.

Všechno bylo perfektní, počasí vyšlo a nakonec jsme se dozvěděli, že s námi skákal do vody a plaval princ Harry, který byl na lodi, která nás doprovázela. Plují totiž vždy dvě najednou, protože to je jedna společnost.
Byla to přísně tajná návštěva, absolutně inkognito, museli jsme se zavázat, že nebudeme publikovat žádné fotky, ale že to říkat můžeme, že nám stejně nikdo neuvěří. Věřte nebo nevěřte, ale my měli skutečně královskou plavbu! Ostrov je totiž tak oblíbený, že je častou destinací celebrit.

Chceme se tam vrátit, protože nám doslova učaroval a příští rok plánujeme hned dva zájezdy s akvarelem – jarní a podzimní Ischii v obrazech a v pohybu.